top of page

        V případě, že se rozhodnete dát domov jednomu z galgoušků kontaktujte nás na  našem e-mailu gdle@hotmail.cz, nebo přes naši facebookovou skupinu. My se vám následně zašleme dotazník a po jeho navrácení se vám telefonicky ozveme.

      Cílem rozhovoru je probrání vašich možností, členů domácnosti, životního stylu, tedy jestli jste spíše sportovnější rodina, nebo gaučáci, a společně vybereme ve spolupráci s partnery pejska vhodného do Vaší rodiny - smečky. Pokud budete už budete mít galgouška vyhlédnutého, tak pochopitelně budeme Vaší volbu respektovat, ale pro jistotu si u partnerů prověříme, jestli se opravdu hodí do specifických podmínek Vaší rodiny. Při umísťování našich chlupatých svěřenců ctíme názor a doporučení našich partnerů, kteří o daném chlupáčovi mají informace z první v ruky. Částí celého procesu je i osobní schůzka, která není myšlena nikterak špatně či zle, naším cílem jsou dobře umístění psi, 

a osobní schůzka je jeden z kamínků do konečné mozajky.

     Poté, pokud budete pevně rozhodnuti o adopci, galga zarezervujeme a Vás požádáme o složení o adopčního příspěvku na účet OS. Poplatek požadujeme již před příjezdem psa, kdy ho musíme zaplatit i my.

Náš adopční poplatek činí 10. 000Kč u dospělého kastrovaného psa.

5 .000 Kč u štěněte, které přijede nekastrované, a jehož kastrace je smluvně upravena.
Do adopčního poplatku - daru je započítám poplatek, který musíme zaplatit refugiu nebo partnerské organizaci za jednoho psa + jsou do nich započítané také náklady na transport ze Španělska do Německa. Zbytek poplatku, řádově pár set korun z jedné adopce (pokud jedeme minimálně pro tři psy), je využit na částečnou úhradu pohonných hmot při přepravě pejska domů k nám do ČR.

Následně vyčkáme na nejbližší transport, podle partnera se jedná o 4 - 6 týdnů,

a vašeho psa přivezeme do ČR. Příjezdy bývají do různých částí Německa, pro pejsky většinou jedeme 500 - 600km. Doba předání psa je rozdílná, protože jí ovlivňuje mnoho faktorů, a podle toho je také doba našeho příjezdu rozdílná. Pejska vám předáme s mezinárodním pasem, krevními testy a podepíšeme

s vámi adopční smlouvu. Ta řeší jak naše, tak vaše práva a povinnosti, ale

v první řadě má zajistit bezpečí psa. Všichni psi jezdí zaevidovaní v systému traces, což je veterinární internetový certifikovaný systém kontrolovaný EU určený k evidenci přepravovaných zvířat v i mimo hranice EU.

Náklady na transport jsou podstatnou částí adopčního poplatku, protože ze Španělska do Čech to je bohužel daleko, a my platíme jak transport ze Španělska do Německa, tak i náš výjezd do Německa. Druhá část poplatku jde do Španělska, kde naším partnerům platíme za veterinární péči, očkování

a čipování psů.

I po předání pejska Vám budeme i nadále nablízku a v případě potřeby poskytneme pomoc se začleňováním a zvykáním na novou situaci, buď individuálně či v naší skupině na FB.

Chtěla bych podotknout, že pro naše partnery je každý zachráněný galgo, který se vydá na cestu do nové rodiny, jako dítě, které opouští rodinu, a proto my cítíme velkou morální zodpovědnost za každého galga, kterého nám svěří do péče. Náklady (jak finanční, časové, tak psychické) na zachránu galgů jsou vysoké, a proto se snažíme umísťovat psy tak, aby bylo vše správně a tak, tak má být. Jsou lidé, kteří berou náš dotazník jako neoprávněný zásah do jejich soukromí a adopční poplatek za nehoráznost. Setkala jsem se i s názorem, že bychom mohli být rádi, že si vůbec někdo takového psa vezme. Tak to není

a nikdy nebude, a pevně věřím, že naše myšlenka osloví dost lidí na to, abychom mohli naši činnost vykonávat ještě dlouho.

Děkujeme za Vaši přízeň, tým Galgos de la Estrella

Jak adoptovat ​

bottom of page